Rabka Zdrój słynna jest z uzdrowiska

Od stu lat Rabka Zdrój słynna jest z uzdrowiska. Co roku, do tej urokliwej miejscowości, przyjeżdżają kuracjusze borykający się ze schorzeniami układu krążenia i oddechowego.

Rabka Zdrój

W Rabce znajduje się kilka ujęć wód głębinowych, głównie solanki z grupy jodkowo-chlorkowo-sodowo-bromkowej. Wielu kuracjuszy zatrzymuje się, w jednym z czterech występujących w tym mieście sanatoriów. Trzy sanatoria skierowane są głównie dla dzieci.

Godnym polecenia jest niewątpliwie Górnośląski Ośrodek Rehabilitacji Dzieci im. dr. A. Szebesty.

Goszcząc w Rabce warto udać się do Parku Zdrojowego, którego początek rozpoczyna się za wschodnim murem Starego Cmentarza Parafialnego. Park Zdrojowy jest doskonałym miejscem dla ulubieńców pieszych wycieczek. Najciekawszym miejscem do spacerów, jest ciesząca się wielkim zainteresowaniem wśród turystów, tak zwana Czarna Aleja, która jest najdłuższą trasą spacerową. W Parku Zdrojowym znajdziemy dwa interesujące place zabaw, spośród których jeden z nich jest płatny. Plac zabaw odpłatny czynny jest od wiosny do jesieni. W jego skład wchodzi boisko do siatkówki plażowej, kręgielnia oraz nadmuchiwana zjeżdżalnia. Największą atrakcją jest niewątpliwie wypożyczalnia samochodzików dla dzieci. Pomiędzy dwoma placami zabaw biegnie aleja, która zaprowadzi nas nad Poniczankę. Tam spotkamy górali zapraszających najmłodszych na przejażdżkę kucykami. Pieniny trasy rowerowe

Miłośnicy kultury i sztuki chętnie zaglądają do Muzeum im. Władysława Orkana, które znajduje się w XVII wiecznym kościółku pod wezwaniem Św. Marii Magdaleny. Muzeum to przedstawia kulturę ludową górali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>