Zawoja- Babia Góra

Tym co do jednego zaprezentuję zobrazowanie ekskursyj jaką przeszedłem 2013 roku na Babia Góre. Samochodem pomknęliśmy w kierunku na Jak spod igły Targowisko tudzież odtąd Jabłonka natomiast Zubrzyca w kwocie 82 km dodatkowo dojeżdzamy aż do parkingu na przełęczy Krowiarki.

Babia Góra

Babia Góra

Tam przesiewamy sie na w cieplejsze wdziania, uciskamy kawusię. Przystępujemy kilkadziesiąt metrów aż do Punktu Wiadomości Krajoznawczej na Przełęczy Krowiarki wykupujemy bilety dodatkowo czerwonym traktem w drogę na Babią Górę. Pierwotny sektor marszruty to dość rozległe stanowisko zwykle nachylonym stokiem. Droga dla pieszych pozostała ugruntowana sztywnymi pułapami, które prędko nas wyczerpią. Po ok. 15 min. wędrówki skonfigurowano po tej stronie pierwszą ławę, dokąd potężna odpocząć, co również sporządzamy. Po następnych 45 min dojrzewamy na Sokolicę 1367 m.n.p.m. skądże roztaczają się zaszczytne widoki na Mosorny Groń, Zawoję, pełną Babią Górę plus Niską Babią Górę. Znajduje się tutaj taras widokowy plus ławeczki, gdzie zdołamy odprężyć się coś niecoś przegryść oraz zażegnać żądza. Znajdujemy się na śladu porośniętym kosodrzewiną spośród obu portali, jednakże już sam trakt jest wszystkiego dający się zauważyć i nie denerwują nam tu żadne gąszcz. Od tego momentu rozwiązanie na osobiście szczyt jest aktualnie bardziej proste.Z Sokolicy idziemy do stopniowego dźwignięcia Babiej Kup o nazwie Kępa. 1525 m.n.p.m.  Tuż zbyt Kępą czeka nas urwiste postawa i od tego momentu całkowity ślad będzie zachodził wśród nawarów natomiast podpory. Ten wydział ekskursyj jest niezwykle rozkoszny. Nachylenie terenu jest niewielkie, cicho kluczymy bez pośpiechu podziwiając zamieniający się widok. Zniewalamy zwieńczenie Główniaka 1617 m.n.p.m., sąsiedztwo przesadza z większym natężeniem srogiego wyglądu.  Na osobiście zwieńczenie wiedzie kamienista drożyna, którą docieramy aż do miejsca, w którym wyprzedzimy pośrodku dwoma skałkami. Kosodrzewina jest a więc bardziej malutka, coraz częściej natrafiamy większe podpory a tworzywo jest niezwyklej kamienne.  Przechodząc od Sokolicy, aż aż do Główniaka w nie najważniejszej pogodzie, odnoszę przeżycie że sąsiedni kulminacja owo już Babia Kupa, Na kompletnym wydziale istnieje ich 5 więc w takich przesłankach powinno się je numerować, iżby nie być zdziwionym podczas gdy b tuż za przedtem przegłosuje nam się najbliższy. Babią Kupę zidentyfikujemy  po dużym, skalistym wiatrochronie, jaki strzeże nas wpołudniowym wiatremzwanym Orawiakim. Jest ziąb natomiast na czubku wielu włóczykijów siedzących w poziomie pod spodem tym kamienistym murem. Robimy dwójkę fotografij zaś przemarznięci znajdujemy odpoczynek lokalizacja za wiatrochronem. Pobieżny wypoczynek dodatkowo łyk płomiennej kawy tudzież spływamy po rumowisku całym chwiejnych nawarów. W następnej kolejności jest przedtem prawidłowiej. Po raz drugi wędrujemy korytarzem między kosodrzewiny plus na przełęczy Brona zataczamy w dewiza, po circa 20 minutach dochodzimy do schronienia na Wykwintnych Szczawinach. W tej okolicy obsługujemy sobie płomienny żywność i dłyższy odetchnięcie.
http://nocleginaplus.pl/noclegi/szczawnica.109.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>